0
0تومان
  • An empty cart

    You have no item in your shopping cart

2 کاربرد کابل شبکه بلدن

کابل شبکه بلدن

کابل شبکه بلدن؛ بهترین انتخاب برای تجهیزات شبکه

بلدن یکی از شرکت‌های خوش‌نام در زمینه‌ی تولید لوازم شبکه و مخابراتی است. کابل شبکه بلدن این شرکت از معتبرترین محصولات آن هستند و در شرکت‌های کوچک و بزرگ مختلفی در تمام دنیا به کار می‌روند. این شرکت روی تولید کابل‌های CAT 5e تا CAT 6 تمرکز دارد؛ گرچه امروز کابل‌های نسل CAT 7 و CAT 8 هم وارد بازار شده‌اند. شرکت بلدن این کابل های شبکه بلدن را در دو نوع CCA (کابل مسی با روکش آلومینیومی) یا CCC (کابل تمام مسی) تولید می‌کند.

انواع کابل شبکه بلدن

کابل شبکه بلدن  CAT5  :CAT5 اولین نسل از کابل‌های شبکه‌ی اترنت است.

کابل شبکه بلدن  CAT5E: نسل پیشرفته‌تر کابل‌ها، کابل‌های CAT5e هستند.

کابل شبکه CAT5E UTP: این کابل شبکه بلدن ساده‌ترین نوع کابل CAT 5e و فاقد فویل و شیلد است.

کابل شبکه CAT 6: این کابل به طور سراسری در شبکه‌های نیازمند به سرعت و پهنای باند بالا به کار می‌روند.

کابل شبکه CAT6 UTP: سیم‌های به کار رفته در این کابل شبکه بلدن بدون فویل و شیلد هستند و برای شرکت‌های کوچک یا مصارف خانگی انتخابی مناسب خواهند بود.

کابل شبکه CAT6 SFTP: کابل شبکه بلدن CAT6 SFTP دارای شیلد و فولد هستند و به همین دلیل از تداخل امواج مغناطیسی جلوگیری می‌کنند.

پچ كورد: پچ کوردها در واقع همان کابل شبکه هستند که کوتاه‌تر شده‌اند و در دو انتهای خود سوکت دارند. اندازه‌ی این کابل‌ها 5.5 متری تا 20 متری است.

 

 

انواع کابل شبکه بلدن

بلدن از اولین و بزرگترین تولید کنندگان انواع کابل شبکه بلدن در جهان می‌باشد. کابل شبکه بلدن شامل گستره وسیعی از کابل‌های شبکه indoor و outdoor و صنعتی می‌باشد.

انواع کابل بلدن به قرار زیر است:

کابل شبکه Cat5e بلدن

کابل شبکه Cat6 بلدن

کابل شبکه Cat6A بلدن

 

کابل شبکه بلدن Belden

کابل شبکه بلدن ، زمانی نگرانی‌ها برای اتصالات کابل شبکه موجود در بازار بسیار بالا بوده و اینگونه کابل شبکه بلدن متولد شد. البته در ابتدا آن‌ها تنها تصمیم برای بهبود در روند اتصالات شبکه داشتند، اما برنامه‌ای برای این کار نداشتند. دقیقا نمی‌دانستند که چگونه باید این نگرانی‌ها را برطرف کنند، اما توانستند با چالش‌های روبرو به خوبی برخورد کنند. در ابتدا آن‌ها مشاوران و کاربران بسیاری را برای جلسات حضوری گرد هم آورده و نظر سنجی‌های بسیاری را انجام دادند و توانستند به موفقیت امروز خود در کابل شبکه بلدن دست پیدا کنند.

 

انواع کابل‌ شبکه بلدن

بلدن بعد از بررسی ایرادات موجود در اتصالات کابل شبکه بلدن در رفع آن‌ها اقدام‌های بسیاری انجام داده و توانسته انواع بسیار متنوع و با کیفیتی از کابل های شبکه بلدن را در اختیار کاربران قرار دهد که هر کدام از آن‌ها ویژگی‌ها و مزایای منحصر به فرد خود را دارند.

اترنت کابل: انواع کابل‌های Cat نوع 3، 5e، 6، 6a، 7 و 7a را از کابل‌های شبکه‌های اترنت یا به هم تابیده را می‌توانید از بلدن در بازار ببینید.

فیبر نوری: بلدن در طراحی و تولید کابل‌های فیبر نوری نیز سابقه‌ای بسیار درخشان دارد که این کابل‌ها را با مزایای بسیار روانه‌ی بازار می‌کند.

 

دیگر برندها: خرید کابل شبکه دی لینک

کابل شبکه بلدن به هم تابیده

این نوع از کابل های شبکه بلدن خود به دسته‌های بسیاری طبقه‌بندی می‌شوند که براساس همین طبقه‌بندی کاربردهای فراوانی دارند.

 

انواع کابل های شبکه بلدن

کابل Cat 3: کابل شبکه بلدن که از این نوع است دارای طراحی بسیار مستحکمی است و برای عملکردهای بسیار بالایی ساخته شده است.

کابل Cat 5e: استانداردهای این کابل بسیار بالا است و حداکثر عملکرد را برای شما به همراه دارد که بلدن چندین سطح از این کابل شبکه بلدن را برای مصرف کنندگان ارائه می‌کند.

کابل Cat 6: موقعیت جفت‌ها در این نوع بسیار پایدار است و در زمانی عالی برای شما داده‌ها را منتقل می‌کند. همچنین این کابل های شبکه بلدن دوام بسیار بالایی است.

کابل Cat 6a: این مدل کابل شبکه بلدن برای شرایط بحرانی طراحی شده که بهترین سیستم ایمنی را نیز دارا می‌باشد. 6a بسیار کم در برابر EMI و RFI تحت تاثیر قرار می‌گیرد.

کابل Cat 7: طراحی فوق‌العاده قوی و طول عمر بالای این کابل شبکه بلدن از بارزترین مشخصات آن است. سرعت این نوع 10 گیگابیت بر ثانیه بوده است.

 

کابل شبکه بلدن

کابل شبکه بلدن فیبر نوری

کابل شبکه بلدن فیبر نوری به این خاطر که جهان به پهنای باند بیشتری نیاز دارد و همچنان برای رسیدن به آن عطش دارد که این موجب می‌شود تا طراحی کابل‌های شبکه‌ی فیبر نوری افزایش یافته و به دنبال حتی قیمت کابل شبکه بلدن که از نوع فیبر نوری است، کاهش داشته باشد. بیایید با تعدادی از مزایای کابل فیبر نوری که توسط بلدن طراحی شده‌اند، آشنا شویم.

 

مزایای کابل فیبر نوری

پشتیبانی از پهنای باند بالا: در حال حاضر برای پهنای باند هیچ فناوری بهتر از فیبر نوری وجود ندارد. همچنین عملکرد کابل شبکه بلدن توسط خود سیم و اجزا آن محدود نخواهد شد.

ایمنی ذاتی فیبر نوری: کابل شبکه بلدن خصوصا نوع فیبر نوری آن ایمنی بسیاری بالایی دارند.

بی‌خطر بودن: از آنجا که در این کابل‌ها برق در انتقال داده‌ها دخیل نمی‌باشد و داده‌ها از طریق نور منتقل می‌شوند، می‌توان به بی‌خطر بودن آن‌ها نیز اشاره کرد.

مقاوم بودن در برابر نوسانات آب و دما: فیبرهای نوری تحت تاثیر تغییرات دما، آب و هوای بد و رطوبت قرار نمی‌گیرند. به عنوان مثال در صورت تماس با آب باران، ارتباط مانند گذشته همچنان برقرار خواهد ماند.

فاقد تداخل الکترومغناطیس: فیبرهای نوری تحت تاثیر EMI قرار نگرفته و می‌توانید از آن‌ها در کنار تجهیزات صنعتی استفاده کنید.

 

خرید کابل شبکه بلدن

خرید کابل شبکه بلدن چندان آسان نمی‌باشد. مجموعه‌ی عظیمی از کابل‌های شبکه در انوع مختلف وجود دارد که شما می‌توانید در اختیار داشته باشید. این کابل‌ها علاوه بر تفاوت در نوع، در طول‌های مختلف، رنگ‌های متنوع و… نیز به بازار ارائه می‌شوند. خرید یک کابل شبکه بلدن بسیار مهم بوده و نکات حیاتی را در بر می‌گیرد که اگر با آگاهی کافی اقدام نکنید هزینه‌های اضافی زیادی نیز پرداخت خواهید کرد.

 

 

موارد ضروری کابل شبکه

این روزها از کابل شبکه بلدن استفاده‌های فراوانی می‌شود، حتی در مکان‌هایی که مجهز به مودم روتر بوده و اتصالات از طریق وایفای صورت می‌گیرد نیز گزینه‌های اتصال با کابل شبکه بلدن نیز وجود دارد. مدل‌های مختلف از مودم‌ها دارای تعداد پورت‌های متفاوتی برای کابل‌ها هستند و هرچه مودم روتر شما بزرگتر باشد تعداد بیشتری پورت LAN در اختیار خواهید داشت. اگرچه وایفای‌ها در حال پیشرفت هستند و سطوح بالاتری از اتصال را ارائه می‌دهند، کابل‌های شبکه بلدن نیز در همین راه قرار دارند و مزایای متمایزی را ارائه می‌دهند. یکی از مواردی که برای خرید کابل شبکه بلدن باید در نظر داشته باشید فاصله از مودم روتر است که باید براساس آن فاصله اندازه‌ی درستی برای کابل انتخاب کنید. هرچند که کابل‌ها در اندازه‌های بسیار متنوعی وجود دارد و شما با هر نیازی که باشید، می‌توانند آن را تامین کنند.

 

عملکرد کابل شبکه

کابل شبکه بلدن برحسب نوعی که دارد می‌توانند عملکردهای متفاوتی را ارائه دهند. در نتیجه شما باید کابلی را انتخاب کنید که نیاز سیستم شما را برطرف کرده و دقیقا نوعی باشد که به آن احتیاج دارید. هر مدل از کابل شبکه بلدن دارای یک سرعت انتقال داده متفاوت دارد که انتخاب و خرید شما را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

 

سازگاری

یکی دیگر از مزایای کابل های شبکه بلدن سازگاری بالای آن‌ها است. این کابل‌ها معمولا قابل تعویض هستند و تنها ایراد آن‌ها کابل‌های قدیمی‌تر از Cat 5 است که سرعت انتقال پایین‌تری از مدل‌های جدیدتر دارند. اما به طور کلی این کابل‌ها سازگاری بالایی داشته و تقریبا با مودم روترهای بسیاری قابلیت جفت شدن دارند.

 

رنگ کابل شبکه بلدن

رنگ کابل شبکه بلدن در حالی برای بسیاری از کاربردها رنگ کابل چندان اهمیتی ندارد، اما مواردی وجود دارد که به رنگ کابل بستگی دارند. به علاوه رنگ‌های کابل خصوصا در مکان‌های شلوغ می‌تواند به شناسایی کابل شما کمک بزرگی بکنند. بنابراین برای خرید حتما به رنگ کابل دقت داشته باشید. البته برای مصارف خانگی رنگ کابل‌های شبکه بلدن اهمیت کمتری داشته و تنها برای کمتر دیده شدن در فضای خانه می‌تواند مهم باشد که می‌توان از رنگ‌های خنثی مانند خاکستری آن‌ها استفاده کرد.

 

انواع تجهیزات شبکه بلدن BELDEN

برند بلدن BELDEN به تولید محصولات زیادی از جمله موارد زیر پرداخته‌ است:

انواع کابل شبکه بلدن

– انواع پچ کورد شبکه یا کابل Lan

– کابل تصویر RG59 که طول آن ۵۰۰ متر می باشد.

– انواع کابل کواکسیال ( دوربین ) یا کابل های ترکیبی RG59

 

خرید آنلاین از محصولات کابل شبکه بلدن

در محصولات کابل شبکه بلدن، پس از اینکه محصول دلخواه تان را  انتخاب کردید با استفاده از گزینه افزودن به سبد خرید و بعد از کامل کردن خرید خود می توانید اقدام به پرداخت را انتخاب کنید تا مراحل آن را طی کنید و در پایان با استفاده از کارت های اعتباری هزینه محصول مورد نظر را پرداخت کنید، پس از انجام این مراحل در خواست شما به قسمت فروش فرستاده می شود و بعد از کم کردن آن در بخش انبارداری کالا برای شما ارسال می شود.

 

ویژگی های تجهیزات شبکه بلدن

کابل شبکه بلدن دارای ویژگی هایی است که باعث شده است برند بلدن BELDEN به عنوان یک برند موفق و معروف شناخته شود به صورت زیر می باشد؛

نیاز های بازار را می شناسد:

کابل شبکه بلدن در واقع یکی از ویژگی های برند بلدن BELDEN شناخت مخاطب می باشد، به گونه ای که خصوصیات کلی بازار را می شناسد و از هدف آن ها، خواسته ها و لوازمی که برای ارتباط لازم است آگاهی دارد، با برطرف کردن نیاز های بازار هویت برند حفظ می شود‌.

 

منحصر به فرد است:

شرکت بلدن به دلیل این که محصولات کابل شبکه بلدن متمایز و مشخصی را تولید می کند در سراسر جهان هویت بخصوصی دارد و بی همتا است بنابراین به دلیل منحصر به فرد بودنش محبوبیت خیلی زیادی در بین مردم دارد.

 

ماندگاری اشتیاق:

بسیاری از شرکت ها پس از مدتی اشتیاق خود را برای ساخت محصولات کابل شبکه بلدن خود از دست می دهد ولی شرکت بلدن سخت کار می کند و اشتیاق خود را حفظ می کند و به طور مداوم در کار خود پیشرفت می کند.

 

یکسان بودن کیفیت محصولات کابل شبکه بلدن:

محصولات برند بلدن BELDEN از همه لحاظ رضایت مشتریان را به خود جلب کرده است، آن ها بعد از یک بار خرید کردن به این محصولات کابل شبکه بلدن  علاقه مند شده و رضایت کامل را از آن دارند.

شرکت بلدن به دلیل اینکه محصولات کابل شبکه بلدن با کیفیت و با استانداردی را تولید می کند مشتریان زیادی را به خود جذب کرده است و این امر یکی از عوامل بسیار مهم در معروف شدن برند بلدن است.

 

داشتن تیم قوی:

در کابل شبکه بلدن، مسلمأ برند هایی که معروف شده اند یک تیم قوی دارند که در جهت رسیدن به هدف خود رقابت می کنند، تیم شرکت بلدن دائمأ در حال فعالیت هستند به همین دلیل به سطح برتر جهان در زمینه تولید تجهیزات پسیو شبکه رسیده اند.

 

مزایای تجهیزات شبکه بلدن BELDEN

در واقع بلدن BELDEN برای شرکت و مشتری مزایای زیادی دارد، از جمله آن ها به صورت زیر می باشد؛

عدم استرس مشتریان از خرید خود:

برای انتخاب کابل شبکه بلدن ، بسیاری از مشتریان برای خرید خود استرس های زیادی دارند، مثلا نگران این هستند که محصول شبیه چیزی که انتظار  دارند نباشد، تجهیزات شبکه بلدن این امکان را فراهم کرده اند که مشتری هیچ گونه استرس و ناراحتی در قبال خرید خود نداشته باشد.

 

 

خرید آنلاین کابل شبکه بلدن:

با استفاده از خرید آنلاین کابل شبکه بلدن مشتریان  وقتی کمتری را صرف می کنند، علاوه براین مشکلات خرید حضوری و فیزیکی را ندارند، با کمک مراحلی که گفتیم می توانید محصول مورد نظر خود را تهیه کنید.

 

قابل اعتماد بودن:

بسیاری از فروشنده ها برای به فروش رساندن محصولات کابل شبکه بلدن خود خیلی تبلیغ و تعریف می کنند در حالی که هیچ تضمینی برای کیفیت آن ها وجود ندارد، ولی بلدن قابل اعتماد است و مشتری ها با خیال راحت می توانند محصول دلخواه خود را خریداری کنند.

 

افزایش وفاداری مشتریان:

با افزایش مشتری ها و رضایت آن ها از کیفیت محصولات کابل شبکه بلدن وفاداری آن ها زیاد می شود همچنین افراد بیشتری جذب محصولات آن ها می شود.

 

جمع‌بندی

خرید کابل شبکه بلدن با توجه به کیفیت بسیار بالا و همچنین تنوعی که نوع کابل دارد هرگونه نیازی که داشته باشید را برطرف کرده و برای هر عملکردی می‌توانید مدلی مناسب را خریداری کنید. قیمت کابل شبکه بلدن نیز با توجه به مدل‌ها متفاوت است. لذا در ابتدا نوع نیاز خود را مشخص کنید. معمولا برای مصارف داخلی از کابل‌های نوع 5e استفاده می‌شود که برای طیف وسیعی از برنامه‌ها و نیازها مناسب می‌باشد. اگرچه در آینده ممکن است با افزایش سرعت، کمی کارکرد را با محدودیت روبرو کند. استفاده از کابل های شبکه بلدن نوع 6 و 7 چندان تفاوتی با یکدیگر نخواهد داشت. در هر صورت کابل شبکه‌ای خریداری کنید که از سرعت‌های بالای انتقال داده پشتیبانی کرده و هرگونه انتقال را در کمترین سرعت ممکن به انجام برساند.

اگر می‌خواهید از بهترین سرعت کابل شبکه بلدن خود مطمئن باشید کابل‌های 6 و 6a مناسب هستند، البته هزینه‌ی بالاتری از نوع 5 دارند.

 

نمایندگی کابل بلدن

اما در رابطه با نمایندگی فروش کابل شبکه بلدن باید بگوییم که با توجه به این که نمایندگی این شرکت به صورت مستقیم در ایران فعالیت نمی‌کند، شما برای خرید کابل شبکه بلدن باید از فروشگاه رایان کابل استفاده نمایید. در ادامه باید بدانید که شما می‌توانید که کابل‌های شبکه بلدن را به صورت اینترنتی خریداری نمایید. با خرید اینترنتی می‌توانید که هم در زمان و هم در هزینه صرفه جویی نمایید. گفتنی است که بلدن یک کمپانی آمریکایی می‌باشد اما برخی از کابل شبکه بلدن توسط کارخانه‌های چینی و تحت لیسانس بلدن تولید می‌شود. از طرف دیگر، برخی از افراد سودجو، از عدم آگاهی افراد سوءاستفاده کرده و کالای تقلبی را به جای اصل به فروش می‌رسانند. بنابراین بهتر است قبل از خرید حتماً از درستی عملکرد فروشگاه مد نظرتان اطمینان حاصل کنید.

 

کابل شبکه بلدن cat6 sftp

کابل شبکه بلدن cat6 sftp 23awg

کابل شبکه بلدن sftp

کابل شبکه بلدن cat6 sftp، در حالت کلی باید بدانید که کابل شبکه دارای یک شیلد بافته شده به دور کل کابل به منظور کاهش اثرات نویز و تداخل الکترومغناطیسی و 4 فویل که به دور هر زوج سیم پیچیده‌اند می‌باشد.

وجود فویل به دور هر زوج سیم باعث می‌شود تا تداخل سیگنال در کابل شبکه بلدن cat6 sftp  به حداقل خود برسد. به عبارت دیگر SFTP مخفف Screened Fully shielded Twisted Pair می‌باشد که به معنی زوج‌های به هم تابیده تمامآ غلافدار می‌باشد.

این نوع کابل شبکه بلدن cat6 sftp  برای ارتباطات شبکه اینترنت مورد استفاده قرار می‌گیرند. در حقیقت ویژگی این کابل داشتن روکش فلزی اضافه برای کاهش اثرات نیوزهای محیط بر روی داده‌های در حال عبور از داخل 8 رشته سیم کابل می‌باشد.

 

کابل شبکه بلدن cat6 sftp

باید بدانید که 4 زوج سیم بوسیله یک جداکننده پلاستیکی به شکل + از یکدیگر جدا می‌شوند. دور مجموعه زوج‌ها در کابل شبکه بلدن cat6 sftp  بترتیب یک ورق پلاستیکی نازک، یک ورقه آلومینیومی و یک توری فلزی و در نهایت روکش پلاستیکی خارجی قرار دارد.

در صورتی که کابل outdoor یا برای محیط‌های باز باشد یک روکش PVC ضخیم هم برای محافظت از پوسیدگی در مقابل باران، سرما، گرما و نور خورشید به دور کل لایه‌های ذکر شده وجود خواهد داشت. همان گونه که قبل‌تر اشاره کردیم این نوع کابل شبکه بلدن cat6 sftp  برای کاهش نویز به کار می‌روند و می‌توانند نویز و نوسانات را حذف کنند.

کابل بلدن cat5

کابل بلدن cat5، این مدل از کابل شبکه بلدن – Belden از نوع UTP می باشد و در طبقه بندی Cat5E قرار دارد. روکش این مدل کابل بلدن cat5 از نوع PVC است. مغزی این مدل از کابل بلدن  می باشد. بسته بندی این محصول به صورت قرقره یا کارتن میباشد.